87bb32ab471a131937788b7db7c0c9c031 липня вже втретє у Володимирі-Волинському відбулися Всеукраїнські змагання із стрибків у висоту «Володимирські висоти». Взяли участь у ньому і львівські спортсмени,вихованці Валерія Лебедюка та Мирослави Скалоцької.

 

Ідейним натхненником турніру був і є місцевий спортсмен Вадим Кравчук, його свого часу підтримали із цим починанням у спортивному клубі «Висота» у Львові, а також міська влада Княжого міста.

«Родзинка» «Володимирських висот» - наближеність «королеви спорту» до вболівальників. Легка атлетика на таких змаганнях перестрибує із доріжок і секторів на майдани міст. І така практика традиційна для Європи. От і у Володимирі у день міста облаштовують стрибкову яму і сектор на центральному майдані – площі Героїв.

ВОЛОДИМИРСЬКІ ВИСОТИ 2016 ( Відео федерації легкої атлетики волинської області)


У цьогорічних змаганнях вперше стрибали й дівчата. Вони відкрили програму турніру. Весь п'эдестал заняли спортсменки львівського спортивного клубу "Висота". Головна боротьба тут точилася між місцевою вихованкою Настею Матвійок, яка нещодавно пробилася у фінал на чемпіонаті Європи серед юнаків у Тбілісі, а також між Ганною Пилявець із Козятина. Як могла, їм опонувала Ілона Заскалько. Остання стала третьою (1.70 м), виграла змагання за кількістю спроб Пилявець (1,75 м), Матвійок була другою.

3cbe2a624d884c015648c42a3a98164f

Головна ж «родзинка» змагань чекала глядача під час чоловічих стрибків. Тринадцять атлетів вступили у двобій із висотою і земним тяжінням. Цікаво, що на центральній площі Володимира точилася боротьба між представниками усіх провідних стрибкових шкіл країни.

Переміг у ній Артур Колесник із Миколаєва. Йому підкорилася планка на висоті 2.16 м і цей результат став новим рекордом змагань, перевищивши торішній на сантиметр. До останнього інтригу в боротьбі за п’єдестал допомагали зберігати Артуру місцевий стрибун Вадим Кравчук, який, до слова, разом із кількома іншими спортсменами ідейно надихають змагання, а також ще два представники львівського СК "Висота": Сергій Слісенко зі Львова та Андрій Ільницький із Козятина. Вадим, який щойно приїхав із міжнародних змагань у Чехії, тримався до останнього, брав 2.09 та 2.13 з перших спроб, але на 2.16 зупинився

iPU4CWMPuU8

Отож, Артур Колесник – перший, Вадим Кравчук – другий, Андрій Ільницький – третій, а Сергій Слісенко – четвертий на «Володимирських висотах».
Президент Федерації легкої атлетики Волинської області Володимир Рудюк зазначив у коментарі прес-службі ФЛАВО, що у Луцьку у ці дні готується збірна команда України (стрибки у висоту) на Олімпіаду в Ріо, а на подібних змаганнях, ймовірно, підростають атлети, які зможуть представляти України вже на наступних Іграх. «Я задоволений тим, що до організації «Володимирських висот» доклалися усі – і місцеві ентузіасти спорту, і влада Володимира-Волинського, і наша Федерація, а також хочеться висловити окрему подяку фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»,. Адже у такий спосіб можемо по-новому показати легку атлетику глядачам, наблизити її вболівальникам», - сказав Володимир Петрович. «Я радий перебувати сьогодні у княжому місті. Сьогодні ще раз Володимир-Волинський підтверджує статус спортивного міста. Дані змагання проходять втретє і з кожним роком вони набирають все більшої популярності. Фонд радо підтримав проведення цього свята, адже тут одні з кращих спортсменів, приємна атмосфера, в повітрі вирує дух спорту, а глядачі палко і тепло вітають учасників. Такими змаганнями команда Фонду в особі засновника Ігоря Петровича Палиці ще раз підтверджує, що спорт, фізична культура та здоров’я є основним напрямком нашої роботи» - зазначив куратор спортивних проектів Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Олексій Сорокун. Крім цього, від засновника Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» було вручено сертифікати на стипендії молодим перспективним спортсменам м. Володимир-Волинського та Володимир-Волинського району. Таким чином резюмувавши, що найвищі висоти досягаються клопіткою та наполегливою працею.

Відзначимо, що на змаганнях у Володимирі були присутні і відомі українські тренери – Валерій Лебедюк, Ірина Пустовойт, Олег Вегнер. Є сподівання, що в наступному році «Володимирські висоти» дістануть ще більшої популярності, отримають статус міжнародних змагань. Принаймні це є в намірах організаторів.

Ірина Пустовойт, тренер олімпійок Юлії Левченко та Ірини Геращенко, розповіла, що подібні володимирським змагання дуже потрібні. «Вони не вимагають значних коштів. Натомість ми бачимо багато глядачів, багато дітей, які в майбутньому можуть прийти у спортшколи до тренерів».

Заслужений тренер України Валерій Лебедюк також упевнений в корисності «Володимирських висот»: «Подібні змагання ідеально вписуються в календар змагань. Адже чимало чемпіонатів вже минули, а єще атлети, які не реалізували свій потенціал, хочуть підтвердити свій статус. Крім того, це чудові старти для талановитої молоді».

Джерело матеріалу та фото: Федерація Легкої Атлетики Волинської області